Tóth Boglárka biológus, táplálkozási tanácsadó

Helyrejött pajzsmirigy, inzulin, anaemia értékek 4,5 hónap alatt gyógyszerek nélkül!

Hogy mennyire fontos a táplálkozásunk? Az eredmények azt hiszem magukért beszélnek. Nem győzzük elégszer hangsúlyozni, hogy a lelki és mentális egészségen túl a táplálkozásunk az, ami leginkább befolyásolja az egészségi állapotunkat.
Nem csak a cukorszintre és a szervi problémákra hat ki, de bizony a hormonális zavarokra is.

Ha már kialakult egy “betegség”, vagy egy tünet, sajnos sok esetben csak  az orvosokhoz és a gyógyszerekhez fordulunk segítségül, a nélkül, hogy megnéznénk, hogyan is táplálkozunk, milyen életmódot folytatunk, vagy milyen érzelmi-lelki állapotban vagyunk.

Vannak esetek, amikor tényleg elengedhetetlen a gyógyszeres kezelés, de az estek nagy százalékában “csupán” életmódváltással, táplálkozással és a lelki traumák kezelésével helyrehozhatjuk egészségi állapotunkat.

Gondoljunk csak bele, hogy a legdirektebb kapcsolat a környezetünkkel az az, amit megeszünk! A sejtjeink csak abból tudnak táplálkozni, amit mi adunk neki, és ha ezt nem jó formában tesszük, az előbb vagy utóbb testi tünetekhez fog vezetni.  Gyengeség, fáradtság, meddőség, betegség és még sajnos sorolhatnám.

Ildikó egy nagyon tudatos, érett, pozitív személyiség, aki nem egyből a gyógyszeres kezelést választotta, hanem tudni akarta hogyan táplálja a szervezetét fizikai síkon annak érdekében, hogy egészségi állapota helyre jöjjön.  Amikor eljött hozzám a laborértékeivel, inzulinrezisztenciája, vashiányos anaemia-ja (vérszegénysége) és Hashimotója is volt. 

Az inzulinrezisztenciák 90%-át csupán táplálkozással (és stressz kezeléssel) szinten lehet tartani, akár meg is lehet szüntetni.
Azonban ehhez elengedhetetlen tudni, hogy kinek mi okozta azt, milyen a vegetatív idegrendszeri állapota és a sejtanyagcseréje.
Nem mindegy ugyanis, hogy a sejten belüli energiatermelő folyamatokat a tápanyag arányok (fehérjék-zsírok-szénhidrátok elfogyasztása) egyénenként hogyan befolyásolják, illetve mennyi stressz éri a szervezetet.

/Nem vagyunk egyformák ilyen téren sem, így nem is lehet jó mindenkinek ugyan az a megoldás vagy ugyan az a “160,- 180g szénhidrátos diéta”. /

Ezektől függően érdemes tehát valakinek több szénhidrátot vagy éppen több fehérjét és zsírt fogyasztania, ami aztán kihat a hasnyálmirigyre, inzulin és a vércukor szintre, az alapanyagok glikémiás indexén és terhelésén túl.
Ezt sima laborból nem lehet megállapítani, mindenképpen szükséges hozzá egy egyéni anyagcseretípus elemzés.

A tanácsadás során mindezeket pontosan felmértem és kiderült, hogy Ildikó az inzulinrezisztencia ellenére szénhidrát típus.
Ami azt jelenti, hogy egy étkezésnél pont, hogy több szénhidrátra volt szüksége, nem pedig kevesebbre.
Ezeknek a pontos mennyiségét és összetételét megbeszéltük, illetve kiiktattam azokat az anti-tápanyagokat az étrendjéből, amik gátolták a felszívódást, a tápanyagok hasznosulását és csökkentették a sejtszintű vitalitását.

A laborokból látszott a pajzsmirigy gyulladt állapota, a Hashimoto is. Ez autoimmun folyamat, melynek étrendi terápiáját az is meghatározza, hogy a vérben melyik immunglobulin emelkedik meg.

/Természetesen minden pajzsmirigy és autoimmun betegségnél van egy alap táplálkozási protokoll, amit követni érdemes, de ezen felül tudnunk kell, hogy melyik egyéb speciális étrendi terápiát alkalmazzuk az egyes esetekben/

Ildikónál minden lehetséges szempontot figyelembe véve állítottam be a diétát a megfelelő étrenddel és vitaminokkal kiegészítve.

Az első kontroll vizsgálaton örömmel láttam, hogy a cukor- inzulin szint, a vas és a vörösvértest szám is tökéletes lett, az IgA + Anti-thyreoglobulin + fT3 + fT4 szint is helyreállt csupán 4,5 hónap alatt.

Hasnyálmirigy kapacitása normalizálódott és sejtszintű vitalitása is 20%-al javult, így már az is a megfelelő tartományban van.

Az anti-testek közül az Anti-TPO szokott legutoljára lemenni és a hajhullása sem szűnt még meg teljesen, de figyeljük az állapotát és a laborokat, hogy tudjam milyen változtatásokra lesz még szükség az étrendjét illetően, illetve meddig tudunk eljutni az étrendi terápiával.

Örülünk az eddigi eredményeknek, hogy mind ezt idáig gyógyszer nélkül értük el!
Remélem egyre több ember értékeli át a táplálkozás fontosságát a gyógyszeres kezelésekkel ellentétben <3

Köszönöm a bizalmat és a táplálkozásba vetett hitedet, és gratulálok, hogy TE magad tettél az egészséged érdekében <3

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!