A közhiedelemben az van, ha valaki keveset eszik, akkor fogyni fog.
A kalóriabevitel drasztikus csökkentésével azonban még zsírosodást is elő tudunk idézni a szervezetünkben, hiszen ha hosszútávon kevesebbet eszünk, mint amennyit alapanyagcserénk igényelne, akkor ezt a szervezetünk vészhelyzetként érzékeli!
Ha a test nem kapja meg az életfunkciói ellátásához szükséges energiamennyiséget, kiadja sejtszinten a parancsot, hogy minden bevitt kalóriát zsírsejtek formájában kezdjen el raktározni.
Lassítani fogja az anyagcsere sebességét, átkapcsol egy tartalékoló, raktározó üzemmódba, mert a külső ingert úgy értelmezi, hogy a teste éhezik….
Persze súlycsökkenés idővel be fog következni, hiszen valamit fel kell használnia a szervezetnek „üzemanyag” végett, ha kívülről nem jut elég tápanyaghoz, de ez már egy nagyon drasztikus és szélsőséges módszer ami az egészséggel szembe megy.
Az éhezéses időszak alatt a test először az izomzatot kezdi el bontani és csak utána a zsírt, mivel a zsírt igyekszik elraktározni. Egy éhezéses fázis során a test a legtöbb energiát a zsírsejtekből tudja felszabadítani a túléléshez. Minél kevesebb izom van valakin, annál könnyebben fog tudni elzsírosodni!
Éhezéses fázisban a sejtek energiaszintje csökkenni fog, aminek következtében gyengül az immunrendszer, a sejtek nem tudják ellátni a funkcióikat, vagyis sokkal nagyobb esélye van a betegség kialakulásának.
A lényeg az, hogy nem szabad éheztetni a testet, mert az csak legyengíti és elzsírosítja a szervezetet, és sokkal könnyebben betegszel meg. Ráadásul környezeted is megsínyli hangulatingadozásaidat, így még kapcsolataidnak is árthatsz vele. Fordulj szakemberhez, válts életmódot és kezdj el egy tudatos táplálkozást a rendszeres sport mellett. Ezért vagyunk, hogy segítsünk.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: