Krisztina hasáról második gyermeke születése után nehezen mentek le a kilók, bőrén narancsbőrök jelentek meg, annak ellenére, hogy heti 4x járt edzeni.
Sokan vannak hasonló cipőben, próbálnak mindent megtenni annak érdekében, hogy visszanyerjék régi alakjukat, de valamiért mégsem jön a várt változás.
Abban még a legnagyobb sportolók is egyet értenek, hogy a külalak és a teljesítmény 70%-ban a táplálkozáson múlik. Hiába edz valaki kőkeményen, ha mellette nem jól étkezik, a sok edzés mit sem ér.
Krisztina akarata megvolt, csak éppen pont olyan táplálkozást folytatott az edzések mellett, ami nem hogy segítette volna a fogyását, hanem pont, hogy hízlalta őt.
Az „általános” elveket követve naponta többször evett keveset, zabkását, túrót, gyümölcsöket, magokat, tökmag olajat stb.
Az anyagcsere típus mérés során kiderült, hogy Kriszti fehérje típus, így a fehérjében és zsírban dús táplálkozás az, ami számára ideális. A fehérjék és a zsírok ugyanis erősítik a szimpatikus idegrendszeri oldalt, ami neki nagyon gyenge volt. Ettől nem tudott fogyni sem, hiszen ez felel a gyorsító-lebontó folyamatokért többek közt a szervezetben.
A sok gyümölcs-zöldség-zab az mind szénhidrát, mellé nem volt kellő mennyiségű fehérje és zsír bevitele, ami nála pont a hízást segítette elő.
Kriszti hasnyálmirigy kapacitása 45%-volt, ami egy leterhelt hasnyálmirigyet mutatott. A fehérje típusok hasnyálmirigye kevésbé tolerálja jól a szénhidrátokat és a napi többszöri inzulinválaszt, az az a többszöri kevesebb étkezést.
Tehát neki egyáltalán nem volt előnyös a napi 5x-i étkezés, amit csinált, ráadásul a sok szénhidrát tartalmú élelmiszer is negatívan hatott a hasnyálmirigyére.
Nem véletlenül mondjuk tehát, hogy ami jó Pistinek, az közel sem biztos hogy jó lesz Nekem is!
A fehérjét és a zsírt (a húsok mellett) sokszor túróval pótolta, viszont annak fehérje (kazein) tartalma nagyon leterheli a hasnyálmirigyet, mert nagy az inzulin igénye.
Ha nem működik jól a hasnyálmirigy, az kihat a sejtek cukorfelvételére, ezáltal az anyagcserére, így a zsírraktározásra is. A pontos fehérje-zsír-szénhidrát arányait ennek megfelelően beállítottam, az étkezéseinek számát pedig 3-ra csökkentettem.
Kiderült továbbá, hogy mellékvese-pajzsmirigy hormontípusba tartozik, tehát hajlamos volt hasra hízni, amit bizonyos ételek elősegítettek nála. Ilyen volt például a koffein, a vörös húsok és a fruktóz (gyümölcs cukor). Amint kiiktattuk ezeket, levettük a terhelést a mirigyekről és beindult a hasi fogyás.
Sejtszintű vitalitása 50% volt (alultáplált sejtműködés), amit a tejfehérje (kazein) és a glutén tovább csökkentettek, így ezeket is kiiktattam az étrendjéből.
Elhagytunk továbbá egy-két olyan anti-tápanyagot, ami szintén befolyásolja sejtjeink működését és a méreganyagok felhalmozódását.
Így 4 hónap alatt – 8cm-rel lett karcsúbb a hasa-dereka-csípője és combja, eltűntek a narancsbőrök, a látványos változásait pedig mindenki dicséri amitől érthetően boldog 🙂
Hasnyálmirigy kapacitása az egészséges tartományba került, sejtszintű vitalitása pedig 80% lett úgy, hogy közben nem hogy nem éhezett, de 1-2 nasi is becsúszott néha napján.
Köszönöm, hogy engem választottál mentorodnak és gratulálok a szép eredményekhez! <3