Judit márciusban járt nálam először táplálkozási tanácsadáson, miután sehogy sem tudott lefogyni és emésztése is rakoncátlankodott.
Laborértékei végig csillagosak voltak: magas cukor, inzulin, ösztrogén és TSH! Erős pajzsmirigy alulműködése volt, amit rendszeres puffadás és székrekedés kísért.
Az ilyen hormonális zavarból elég egy is, hogy a makacs kilóktól ne tudjon megszabadulni az ember, bármennyire is igyekszik.
Juditnál 3-4 is fennállt egyszerre, így érthető volt a fogyásának nehézsége.
Alaposan kikérdeztem táplálkozási és életmódbeli szokásairól, átnéztem a labor papírjait, majd összeállítottam az anamnézist.
Felmértem idegrendszeri,- égetőrendszeri,- hormonrendszeri beállítottságait, valamint egyéni érzékenységeit és csináltam egy pontos testösszetétel mérést, hogy lássam mennyi a jelenlegi testzsír,-izom és zsigeri zsír százaléka.
A kapott információkból tudtam, hogy ún. paraszimpatikus-fehérje típus, ami többek közt azt jelenti, hogy a vegetatív idegrendszerének paraszimpatikus oldala sokkal aktívabb a másik szimpatikus oldalhoz képest. Mivel mind a 2 oldal különböző szerveket és szervrendszereket irányítanak, egészségügyi szempontból nagyon fontos ennek a 2 oldalnak a kiegyensúlyozott működése.
A vegetatív idegrendszerre az egyik legnagyobb hatással viszont a táplálkozásunk van, ezért nagyon fontos szempont a táplálkozás beállításánál, hiszen nem mindegy melyik oldalra hogyan hatunk
Jelen esetben a szimpatikus oldalt kellett erősítenünk, amit a megfelelő minőségű és mennyiségű fehérjékkel és zsírokkal értünk el.
A fehérje típusoknak a hasnyálmirigye kevésbé tolerálja jól a szénhidrátokat, illetve a naponta többszöri inzulin választ, így nekik a napi 3x-i étkezés javasolt, csökkentett szénhidrát bevitel mellett.
Judit korábban naponta 5x étkezett, (követve az általános cukor és IR ajánlásokat) ami az Ő táplálkozási típusának teljesen ellent mond, így nem csoda hogy hasnyálmirigy kapacitása csak 40%-on volt.
Hormontípusa alapján kiderült, hogy Judit mellékveséje és pajzsmirigye domináns mirigyként működik a szervezetében, ami azt jelenti, hogy genetikailag hajlamos több hormont termelni a kelleténél. Erre hatnak bizonyos ételek, amik sajnos túlstimulálják őket, hormonálisan megborítva ezzel a szervezetet.
A jó hír, hogy ha ezekkel tisztában vagyunk, akkor tudni fogjuk, hogy mely ételeket érdemes kiiktatnunk a táplálkozásunkból ahhoz, hogy a hormon háztartásunkat visszarendezzük.
Judit hiába figyelt oda nagyon mit eszik, sajnos pont olyan egészséges élelmiszereket fogyasztott, amik a hormontermelő mirigyeit túlstimulálták. Mivel minden hormontermelő mirigy kapacitása véges, ha túl vannak terhelve, akkor előbb utóbb kifáradnak. Pontosan ez történt a pajzsmirigyével is, a túlstimulálás következtében kimerült és átment alulműködésbe.
Beállítva tehát a pontos fehérje-zsír-szénhidrát arány igényét, lecsökkentve a napi étkezések számát és kiiktatva azokat az élelmiszereket, amik negatívan hatottak a hormonrendszerre és a sejtvitalitásra, a szervezet megkezdte a regenerációt.
A hormonális egyensúlytalanságot megtámogattuk a megfelelő étrend-kiegészítőkkel, hiszen a hormontermelő mirigyek egészséges működéséhez elengedhetetlenek bizonyos vitaminok vagy éppen ásványi anyagok.
5 hónap után a kontroll mérésen örömmel láttam, hogy a laborpapírról az összes csillag eltűnt, 9 kg-ot fogyott tisztán zsírból, a hasnyálmirigy kapacitása elérte az egészséges tartomány, sejtszintű vitalitása megduplázódott és a puffadása is megszűnt.
Mindeközben Judit egyáltalán nem éhezett, nem volt éhes 2 étkezés között és könnyen tudta tartani a diétát.
Csillagos pajzsmirigy értékei szépen regenerálódtak, szinte a tökéletes tartományba kerültek, cukor anyagcseréje pedig helyre állt
Hatalmas öröm és boldogság ez számunkra, azóta beszéltünk telefonon és egyre jobban van, kontroll laborokat hamarosan nézetünk.
Hálás vagyok, hogy mindennek részese lehettem, szívből gratulálok és további jó egészséget kívánok
Egy elerhetoseg???
Nekem a pajzsmirigyem túlműködik évek óta. Érdekelne egy ilyen tanácsadás. Hol érhető el?
Mit evett előtte, és utána???