30%-al nőtt sejtvitalitás, 3%-al nőtt izomtömeg, jobb sport teljesítmény!Megszűnt „kajakóma”!

Hogyan értünk el egy sportolónál még tökéletesebb test összetételt? Hogyan lett több energiája koffein nélkül és hogyan tud azóta egyéni csúcsokat dönteni?

Dominik 4 hónappal ezelőtt azért keresett fel, mert tudni akarta mit és hogyan egyen, mi jó neki és mi az, amivel a sport teljesítményét növelni tudja.

Tisztában volt azzal, hogy vannak táplálkozási típusok és különböző hormontípusok, ami szerint érdemes mindenkinek táplálkozni, de a „speciális igényei miatt” nem tudta soha eldönteni, hogy melyikbe is tartozhat.

A helyzet az, hogy vannak a „fehérje típusok”, akik az energiát sejtszinten főleg fehérjékből és zsírokból nyerik, és vannak a „szénhidrát típusok”, akik javarészt a szénhidrátokból. 

Ez a 2 a leggyakoribb, ezt egy testtudatosabb ember meg is érzi. Vannak azonban egyensúlyi típusok, akik „kevert típusok” és egyik véglethez sem tartoznak, de ez 100-ból 1, tehát nagyon ritka.

Egy fehérje típus „standard” makrotápanyag igénye: 40% fehérje, 30%zsír és 30% szénhidrát. Egy szénhidrát típusé 25% fehérje, 15% zsír és 60% szénhidrát, egy egyensúlyié pedig 30%, 20%, 50%. És hogy ne legyen ennyire egyszerű a dolog, a típuson belül lehetnek egyéni arányok!

Egy szénhidrát típusnak az a jó, ha 3-4 óránként eszik keveset, egy fehérje típusnak, ha 5-6 óránként többet, egy egyensúlyinak pedig a napi 4 normál étkezés javasolt. Ember legyen a talpán, aki mindezekre segítség nélkül jól ráérez és nincsenek energetikai, súly, vagy egészségügyi problémái! ☝️

E mellé persze érdemes tudnunk az egyéni érzékenységeinket és a hormon típusunkat, hogy alapanyagból is tudjuk mi az, ami nem jó nekünk akár sejt szinten, akár hormonális szinten.

Dominik egy egyedi arányokkal rendelkező fehérje típusba tartozik, mellékvese,-pajzsmirigy dominanciával. Ez azt jelenti, hogy 35% fehérje, 30% zsír és 35% szénhidrát igénye van, egy étkezésen belül, a napi ritmus és fizikai aktivitásához igazítva naponta 3x. 

Hormontípusa végett a koffein,-alkohol,-vörös húsok,-sós-fűszeres ételek és a finomított szénhidrátok azok, amik elsősorban megborítják a hormon háztartását és hormonálisan hízást generálnak a szervezetében.

Lehet össze vissza is enni, és azt mondani ezekre a szempontokra, hogy „ugyan már”….csak nagyon nem mindegy, hogy sejtszinten hogyan hasznosítod az elfogyasztott tápanyagokat, és az „anti-tápanyagaiddal” hogyan borítod meg a hormon háztartásodat!

Ezek összessége mind kihat a vegetatív idegrendszerre, a sejt anyagcserére, a hormon háztartásodra, az energiaszintedre és az egészségedre!

Ha annyira egyszerű lenne a történet, hogy egyél csirkét-salátával napi 5x, akkor nem lenne ennyi súly,-és egészségügyi problémával küzdő ember!🤔

Miután Dominik pontosan tudta hogyan egyen, egyből érezte a változást. Az edzéseken egyéni csúcsokat döntött, az alvásigénye lecsökkent, koffein nélkül is több volt az energiája, szellemileg sokkal kiegyensúlyozottabb lett és az étkezései után végre nem volt „kajakómája”. 🙃Izomszázaléka 43%-ra nőtt, testzsír százaléka 11%-ra csökkent úgy, hogy többet evett, mint előtte.

A Hungarian Games-en ( magyarország legkeményabb 2 napos cross fitt versenye, ahova csak kvalifikációval lehet kijutni) 29-ből a 8.lett múlt héten műtött térddel ☝️Elmondása szerint a feladatok után hamar visszaállt a nyugalmi pulzusa, kevésbé fáradt el a feladatok után, ami nagy előny volt.

Nagyon büszke vagyok Rá azért, amit elért és azért, amiért ilyen sokat tett érte! 

Gratulálok még egyszer és köszönöm a bizalmat ❤️

Tovább a blogra »