Klára vastag „férfias nyakát” korábban sállal és garbóval takarta, mára nincs rá szüksége. Története nem mindennapi, amikor először jött el hozzám alig tudta fordítani a fejét, nyaka valóban nagyon vastag és duzzadt volt, amit igyekezett gondosan ruhával elrejteni. Elmondta hogy pajzsmirigy alulműködése van 9 göbbel és 17-es TSH-val.
Több információ nem állt rendelkezésemre, azon kívül, hogy gyakran puffadt és láttam a gyulladást a laborjából.
Részletes labort ugyan nem hozott, de ez elég volt ahhoz, hogy egy gyulladáscsökkentő és pajzsmirigy protokollt összeállítsak neki egy emésztőrendszeri regenerációval.
Pajzsmirigy alulműködésnél az emésztés hatásfoka is automatikusan romlik, mivel csökken a sejtek mitokondrionális aktivitása is. A tápcsatorna pedig tele van ilyen mitokondrionális sejtekkel, ráadásul ennek következtében a mikrobiom is könnyen felborulhat. A pajzsmirigy hormonok 20%-át pedig a bélbaktériumok állítják elő, így egy ördögi kör veszi kezdetét. Egészen pontosan a jótékony bélbaktériumok által termelt bél-szulfatáz enzim vesz részt a inaktív T4 hormon aktív T3 hormonná történő átalakításában.
Mielőtt bárkinek bármilyen funkcionális terápiát összeállítunk, megvizsgáljuk az alap genetikai sajátosságokat, mint pl: táplálkozási,-hormon típus, egyéni érzékenység stb.
Nem mindegy ugyanis, hogy valakit szénhidrát alapú vagy fehérje alapú diétára rakunk.
Klára fehérje típus lett, tehát hasnyálmirigye kevésbé tolerálja jól a szénhidrátokat és a naponta többszöri inzulinválaszt. Ezért 3 étkezést állítottam neki 40% fehérjével, 30% zsírral és 30% szénhidráttal. Ha ezek a paraméterek nem stimmelnek és nem ennek megfelelően táplálkozik, azzal szintén rontja az emésztés hatásfokát. Rossz irányba tolja a pH-t, a sejtanyagcserét, ezáltal a mitokondrionális aktivitást is, illetve a bélflórát.
Ez volt az alap, erre húztam fel a terápiás protokollokat. Pajzsmirigy alulműködésnél nagyon fontos, hogy levegyük a terhelést a pajzsmirigyről, kiiktassuk azokat az ételeket, amik leterhelik vagy stimulálják a pajzsmirigyet.
Pl: finomított szénhidrátok, koffein, alkohol, méz, fruktóz. Fontos továbbá a megfelelő kofaktorokkal feltölteni a szervezetet, tehát azokkal a vitaminokkal és ásványi anyagokkal, amiket a pajzsmirigy működéséhez felhasznál.
Ha valahol gyulladás van a szervezetben, ott általában ödéma is keletkezik, mivel a fehérvérsejtek megkezdik a munkálatokat a területen. Gyulladás csökkentésnél fontos a glutén-tej-omega6-fruktóz-alkohol-koffein-finomított szénhidrátok csökkentése vagy teljes kiiktatása, illetve szintén a megfelelő gyulladás csökkentő vitaminok bevitele. Ezeket személyre szabva szépen vissza lehet állítani a szervezetben az egyensúlyt, ami mellé nagyon fontos a lelki oldal támogatása és a stressz csökkentése.
Klára nem tudta csak 50%-ban tartani a megbeszélteket, de számára ez is hatalmas változást hozott. Testzsír%-a és zsigeri zsírja is csökkent, kevésbé puffad, hasa kisebb, nem éhes annyiszor és a nyaka is látványosan kisebb.
Korábban mindig takargatnia kellet, de most boldogan és örömmel vállalta a fotót, számára ez hatalmas áttörés volt.🤗
Kontroll labort és ultrahangot ugyan nem tudott hozni nekem, ami fontos lett volna, de elmondása szerint érzi ő magán, hogy sokkal jobban van és biztattam a diéta illetve a protokollok további pontosabb betartására.
A kontroll labor és ultrahang ilyen esetekben mindig fontos, főleg ha jód pótlásra kerül a sor.☝️
Kívánok további jó egészséget, kitartást és örömöt az eddigi elért eredményekhez ♥️
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: