Egy csodálatos sikersztori, egy nem mindennapi Anyukáról ❤️
Viki 2018. januárjában keresett fel azzal a szándékkal, hogy szeretné hormon háztartását rendezni, mivel a sok éves fogamzásgátló szedés hatására teljesen felborult a ciklusa, nem menstruált és így a Baba sem jött össze nekik már egy éve.
Minden orvosi kivizsgáláson túl voltak, mesterséges progeszteronnal próbálták korábban meghozni a menstruációját kisebb nagyobb sikerrel, de mivel végleges megoldást nem nyújtott, önszántából hagyta abba a szedését. Úgy döntött, hogy a mesterséges hormonok helyett, megpróbálja természetes úton visszaállítani a hormon háztartását, ad egy esélyt magának az életmódváltással, táplálkozással és eljött hozzám.
Laborjaiból csak annyit láttam, hogy a tesztoszteron (TE: férfi nemi hormon) szintje volt magas, a DHEA ( TE és sok más hormon elő anyaga) és TSH (pajzsmirigyet stimuláló hormon) normál tartományban volt. A magas TE önmagában elég ahhoz, hogy valaki ne essen teherbe, mivel meggátolja a tüszőrepedést. A magas TE szintnek pedig több oka is lehet egy női szervezetben:
☝️ Vagy a mellékvese (akár stressz hatásra) túltermeli a DHEA hormont, aminek hatására több TE fog termelődni,
☝️ vagy a tartós inzulin többlet növeli meg a petefészek tesztoszteron termelését, ami meggátolja a tüszőrepedést,
☝️vagy alacsony az SHBG szint, ami a TE 80%-át köti meg a szervezetben.
(ráadásul pajzsmirigy alulműködés esetén csökken az SHBG szint)
☝️ vagy szimplán agyalapi mirigy működési zavarról van szó, hiszen az agyalapi mirigy egy központi szabályzó mirigy és a nemi hormonok termelését is szabályozza.
Szóval nézettünk labort: inzulinra, SHBG-re, ACTH-ra, kortizolra, nőgyógyászati hormonokra, prolactinra és egy teljes pajzsmirigy panelre.
Közben megkezdtük a természetes hormonkiegyenlítést táplálkozási és hormontípusa alapján, egy mellékvese kiegyensúlyozással. Ez azt jelentette, hogy petefészek-pajzsmirigy hormontípusba tartozva sajnos a tej-tejtermékek, a vörös húsok, a szója, a csípős ételek, a koffein, a finomított szénhidrátok azok, amik ezt a 2 hormontermelő mirigyét túlstimulálták, így ezeket kiiktattunk, mellékvese regenerációra pedig stressz kezelést, adaptogéneket és vitaminokat ajánlottam.
Közben a táplálkozási típus alapján beállítottam az étkezését, amivel a cukor-inzulin szintet normalizáltuk. Végül rá 1 hónapra csináltatta meg Viki a labort, ahol minden eredmény a funkcionális tartományban volt….. nem értettem…….
Viki közben nagyon jól érezte magát, hirtelen sok energiája lett az újfajta táplálkozástól, sokkal jobban aludt, csak a menstruációja nem jött még mindig meg….
Aztán csodák-csodájára 5 hónaposan kiderült, hogy Viki Babát vár, egy kontroll nőgyógyászati vizsgálat során. 😮❤️
Annyira meglepődtek, hiszen a közérzetén egyáltalán nem érzete, nem hízott meg, a hasán alig látszott valami és kicsattant az energiától. 😇
5 hónaposan még 60 km-es biciklitúrát is lenyomott a párjával, aki csak viccesen jegyezte meg neki 60 km után, hogy „mi van Veled Kicsim ellustultál?” 😅 Mert azért a végére érezte, hogy valahogy nem úgy bírja mint korábban.🙈
Szóval nagy volt a döbbenet, de még nagyobb a boldogság! 😍
Mind ezt Viki úgy vitte véghez, hogy közben nyelvvizsgázott, felvételizett az egyetemre, 12 órában dolgozott és a diétát elszántan csinálta! Elmondása szerint imádta a várandósság minden pillanatát, sokkal több energiája volt és összesen csak 6kg-ot hízott. 😇🤗
Szülés után most 8 hónappal test összetétele szépen az egészséges normál tartományba maradt, rengeteg teje van hál’Istennek és egészségesek mindketten Niácskával együtt!😍🙏
Nia egy kis CSODA, sok minden együtt állása kellett hozzá, és mérhetetlenül hálás vagyok, ha ehhez csak egy kicsit is hozzájárulhattam!
Hatalmas tisztelet Vikinek a kitartásáért, a bizalmáért és a hitéért, köszönöm, hogy osztozhattam az örömötökben és elhoztátok nekem Niácskát is! ❤️
Köszönettel:
Tóth Boglárka
Biológus
Táplálkozási tanácsadó
Bodywakes egészségmentor